понеділок, 14 грудня 2015 р.

Поетична година за мотивами стрийських поетів

ПОРИ РОКУ У СТРИЮ
В читальному залі нашої бібліотеки прозвучали вірші стрийських поетів: Віктора Романюка і Лесі Павлів, Богдана Януша і Лідії Карпин, Теодори Савчинської-Латик і Мирона Нестерчука, Надії Русин і Богдани Гаврилів-Фур, Нестора і Миколи Кондратенка, Михайла Пуги. Це поетичні замальовки про те, яке чудове наше місто у різні пори року.
Інновацією заходу була мультимідійна презентація "Пори року в Стрию".
Організатор і ведуча поетичної години, автор світлин для презентації -  зав. юнацьким відділом ЦБ ім. М.Шашкевича - Лейбик Жанна.


четвер, 19 листопада 2015 р.

Нам вишиванки з неба Богом дані

Презентація книги Ольги Савчин "Вишиванки від панянок. Школа шляхетних українок"


Презентувала книгу майстер народного мистецтва України, член Національної спілки майстрів України, керівник секції вишивальниць при літературно-мистецькому об'єднанні "Хвилі Стрия", вчитель трудового навчання вищої категорії, вчитель-методист гімназії ім.митрополита Андрея Шептицького -  Ольга Савчин.


середа, 28 жовтня 2015 р.

З музикою в серці і любов'ю до України.



Мистецтвознавець, доцент, педагог - Уляна Молчко презентувала свою нову книгу-монографію "Публіцистична спадщина Нестора Нижанківського". У її науковому доробку чимало досліджень музичного надбання цієї славної української родини.
 Нова книга У. Молчко про важливий аспект  творчості Нестора Нижанківського, який до кінця  був недосліджений - публіцистику.



вівторок, 27 жовтня 2015 р.

Благословенні душі, що вміють випромінювати...

(Зеновій Красівський і Олена Антонів)

 Презентація книги  про лицаря духу, співзасновника підпільного Українського національного фронту Зеновія Красівського, який усе життя боровся за свободу України та легалізацію УГКЦ, відбувши за це 26 невільничих літ, та про його чарівну дружину Олену Антонів – берегиню політв’язнів, матір Тараса Чорновола. 
Книга містить твори З. Красівського, зокрема унікальний листовний твір «Владимирський централ», вперше опубліковану поетичну збірку «Месник», видану 1984 р. в Лондоні збірку «Невольницькі плачі», його виступи, листи, у тому й епістолярний роман Зеновія та активістки Міжнародної Амністії з Нью-Йорка Айріс Акагоші, спогади друзів та співв’язнів, документи слідства й суду з архіву
колишнього КДБ.
 Окрема частина книжки присвячена незабутній Олені Антонів, яка трагічно загинула на очах у Зеновія.


четвер, 15 жовтня 2015 р.

Презентація книги "Микола Будник і кобзарство"



 Автор книги Михайло Хай -  доктор мистецтвознавства, професор, відомий український лірник і бандурист. Член Київського кобзарського цеху та цехмайстр Львівського лірницького цеху. Він автор багатьох наукових праць, статей, монографій, навчальних програм. 

вівторок, 29 вересня 2015 р.


30 Вересня – Всеукраїнський день бібліотек!
Шановні  володарі  книжок  та книжкових  полиць, покровителі  каталогів  та  картотек,  заручники  періодичних видань, газет  та журналів!

   В цей день  професійного  свята  приймаємо та видаємо  не книги і періодику, а тільки подарунки та найщиріші поздоровлення!!!


   Бажаємо Вам, шановні працівники бібліотек, а також читачам, усім, хто любить і шанує книгу, доброго здоров’я, щасливих відкриттів непрочитаних сторінок і творчих успіхів для блага Української держави, ніколи не падати духом, завжди бути бадьорими та життєрадісними у житті.

 Все буде добре!!!


  

Літературна зустріч з Людмилою Когут.

І знову в гостях центральної бібліотеки ім. М.Шашкевича львівська письменниця, прозаїк, авторка жіночих романів - Людмила Когут.  Її книги зачитують, вони користуються популярністю у читачів і тому зустрічі з нею чекають з нетерпінням. Адже теми, які розкриваються в цих книжках вічні, як світ - кохання і зрада, людські взаємини і переживання, пошук істини у нашому непростому житті, заробітчанство. Головні герої - це прості люди, які живуть поруч, зі складними долями, сімейними драмами, родинними таємницями.

Літературний календар на вересень



неділя, 19 липня 2015 р.

Книги в якості ліків. Читання допомагає одужати



Стверджують, що книга - ліки для душі.

А недавно лікарі довели, що читання - ще й потужна оздоровча процедура.
 У провідних клініках ввели новий метод лікування - бібліотерапію.






Вчені з університету Ліверпуля спостерігали за зміною активності мозку добровольців під час читання Шекспіра. Виявилося, що під впливом високої поезії нормалізується робота частини мозку, що відповідає за емоції, і активується зона самоконтролю.
Методика була створена для реабілітації пацієнтів зі стресовими станами і різними фобіями. Лікувальну книгу при бажанні може підібрати для себе кожен.



 Потрібно лише пам'ятати головні принципи бібліотерапії: твір має бути захоплюючим, а читання - не тільки приносити задоволення, але і змушувати думати.

Бажано, щоб головний герой потрапляв у ситуації, схожі з тими, що траплялися колись з вами і відчував переживання, які турбують вас до сих пір. Також книга повинна або вселяти оптимізм і віру в краще, або очищати душу, залишаючи відчуття "позитивного смутку".




Вплив залежно від жанру

Класична література
Особливості: збалвнсоване оповідання дає відчуття стійкості. Чужі помилки змушують замислитися над своїми.
Застосування: універсальний засіб при стресах, неврозах, нав'язливих станах.

Детективи і пригоди
Особливості: тренують уважність, логіку, посидючість, спостережливість. Закручені сюжети добре відволікають від сумних думок і проблем.
Застосування: при нав'язливих станах, психозах.



Наукова фантастика, фентезі
Особливості: розширює межі можливого, загострюючи до крайності ситуації і вчинки, дає можливість пацієнту прийняти без страху свої думки і бажання, і допускати їх наявність у інших.
Застосування: при фобіях(страхах). Рекомендується пацієнтам, які мешкають «у футлярі» і за суворим розкладом.




Поезія
Особливості: чіткий ритм нормалізує процеси, що протікають в організмі. Вірші налаштовують на позитив, вселяють віру в свої сили.
Застосування: при депресіях. Читання віршів використовується в логопедичних заняттях при відновленні після інсульту.

Казки та фольклорна література
Особливості: в легкій формі навчає правилам спілкування, вчить спостережливості.
Застосування: при гіперактивності у дітей та хронічному непослуху важких підлітків.



Гумористична література
Особливості: знімає тривожність, вчить безконфліктної техніці спілкування.
Застосування: підліткам - у перехідному віці, підвищує настрій в післяопераційний період.

Філософська і духовна література
Особливості: дає уявлення про цілісність світу і місце людини в ньому.
Застосування: при гострих стресах, хронічних депресіях.



Джерело інформації: КНИГИ В ЯКОСТІ ЛІКІВ


середа, 17 червня 2015 р.

8 причин, чому потрібно читати книги

Навіщо потрібно читати книги, коли є така 
чудова річ, як Інтернет, де можна знайти відповіді на практично будь-які питання? Навіщо читати книги, якщо це забирає багато часу, який можна витратити на щось більш важливе? Чи все-таки існують якісь об'єктивні причини, які роблять процес читання книг необхідним для сучасної людини? Спробуємо розібратися, що тут до чого.

1. Ви станете спокійнішими, впевненішими і забудете про депресії
Занурення у вигаданий світ книжкових історій зможе відвернути вас від насущних проблем і неприємностей. 
Одна година книжкової медитації допоможе вам розслабитися, відпочити після важкого дня і скинути накопичений стрес. У разі необхідності дію цих ліків можна підсилити за допомогою м'якого пледа і чашки кави або чаю.



2. Ви знайдете кращих співрозмовників і вірних друзів.
Можливо, у вас і так є міцна сім'я, безліч друзів і хороший робочий колектив. А може, ви абсолютно самотні і вам нема з ким перекинутися словом, крім улюбленої кішки. У кожному разі ви знайдете в книгах кращих і найбільш відданих друзів, які тільки існують. Вони не приховають від вас ні слова правди, вони розважать вас і зможуть дати корисну пораду. Вони завжди поруч і ніколи не відмовлять вам у допомозі.


3. Ви навчитеся добре говорити і писати.
  
Незважаючи на те, що говорити і писати вміє більшість із нас, далеко не всі роблять це добре. Стати гарним оратором і тим більше письменником можна тільки одним способом - багато читаючи. Ніякі курси ораторської або літературної майстерності, ніякі майстер-класи не зможуть вас навчити цьому, якщо у вас немає фундаменту у вигляді безлічі прочитаних книг.

4. Ви забудете, що таке нудьга. 
Мільярди доларів вкладаються в індустрію розваг, яка прагне вразити нас все новими спецефектами і піротехнічними трюками. Проте все марно: ми видаляємо комп'ютерну гру, не пройшовши навіть першого рівня, і починаємо засинати в кінозалі після першого ж діалогу. Порожнеча і безвихідь.А рішення вже є, воно поруч і доступне всім без винятку. Улюблена книга зможе захопити Вашу увагу настільки, що навіть очікування в черзі, довгий переліт або нудний зимовий вечір здасться найпрекраснішим часом в житті.

5. Ви станете більш приємною людиною.
 Читання дозволяє вам прожити сотні життів, оцінити чужі вчинки і дізнатися абсолютно різні думки. Читання дарує розуміння людей і їх дій. Завдяки книгам ви навчитеся співпереживати і цінувати чужі емоції. Ви перестанете ставити свою дорогоцінну персону в центрі всесвіту і усвідомите, що навколо вас живуть такі ж люди, кожен зі своїми переживаннями, образами і страхами. Кожен зі своєю 
історією.

6. Ви зрозумієте як влаштований світ.
Психологія. Медицина. Мемуари. Розвідка. Історія. Біографії. Соціологія.У світі написані тисячі книг, що пояснюють, як і чому все відбувається. Це знання лежить на відстані витягнутої руки. І лише від вас залежить, чи використовуєте ви його або як і раніше будете вірити у «всесвітню змову», «таємну присутність інопланетян» і «свій особливий історичний шлях».





7. Ви станете більш креативними.
Ні, ні одна окремо взята книга не навчить вас фонтанувати ідеями. Але всі разом, відкладаючись десь у вашому мозку, прочитані книги абсолютно точно вплинуть на ваші здібності створювати нові ідеї і продукти. Саме ввібрані вами книжкові знання утворюють той плідний шар, на якому розквітає креативність.




8. Ви станете більш сфокусованим.
 Розсіяна увага і неможливість зосередитися на одному предметі є проблемою сучасної молоді. Найчастіше це може перетікати в досить серйозні психологічні відхилення, що мають складні медичні назви. Читання зможе вберегти Вас або ваших дітей від цієї напасті і навчить концентруватися на вибраному занятті, що, погодьтеся, у житті просто необхідно.


 Джерело інформації: Про користь читання

Літературний календар на червень


вівторок, 26 травня 2015 р.


Коли Україна святкувала День вишиванки, а весь християнський світ Вознесіння Господнє у читальній залі ЦБ ім. М.Шашкевича також свято - зустріч із відомою українською письменницею Ірен Роздобудько та поетом-бардом Ігорем Жуком.

понеділок, 25 травня 2015 р.

ЙОСИП ГОШУЛЯК: 
СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ

Черговий приїзд п.Марти Онуфрів до Стрия... і знову не з порожніми руками. 
На цей раз це книга відомої журналістки, правозахисника, громадської діячки з Канади "Свою Україну любіть. Йосип Гошуляк: до тебе в пісні лину, рідний краю". Книга про життя і творчість  оперного співака, вокаліста із світовим іменем.




вівторок, 12 травня 2015 р.

АНОНС

21 травня 2015 р.                              о 16 годині
Літературний театр "Слово" запрошує всіх поціновувачів вишуканої поезії на зустріч з українським бардом, поетом - піснярем, автором - виконавцем - Ігорем Жуком.

Раді бачити Вас на зустрічі в читальному залі ЦБ ім. М.Шашкевича Стрийської МЦБС, за адресою м.Стрий вул.Шевченка, 63.


четвер, 7 травня 2015 р.


„Вічна слава солдату – герою і солдатові без нагород, хто загинув хоробро у бою, захищаючи рідний народ”


Із року в рік часопис віддаляє
Своїх нащадків далі від війни.
Та травень знов і знову нагадає,
Як із життя ішли його сини.
Буяють мирно квіти на могилах,
До сонця красного метелики летять.
А ті, кому війна зламала крила,
Священним  вічним сном в могилах сплять.