пʼятниця, 16 травня 2025 р.

ЛІТЕРАТУРНА ЗУСТРІЧ З МИХАЙЛОМ ЦИМБАЛЮКОМ ТА ДАНИЛОМ СТАВИЦЬКИМ


 У межах Всеукраїнського форуму військових письменників в Центральній бібліотеці ім. М. Шашкевича Стрийської МЦБС відбулось літературне знайомство з Михайлом Цимбалюком та Данилом Ставицьким – воїнами, патріотами, бойовими медиками, волонтерами.

"Все буде Україна, з нами чи без нас…." - ці слова Михайла Цимбалюка стали мотивацією сьогоднішнього літературного знайомства, яке переросло в патріотичні діалоги.

Михайло Цимбалюк – відомий поет, прозаїк, публіцист; у журналістиці: кореспондент, редактор, блогер і фрілансер. Автор книг поезій, прози, гумору й сатири, творів для дітей. Член національних спілок України – письменників (з 2015 року) і журналістів (з 1990 року). Воїн-поет переконаний, що відкладати літературу на другий план, коли потрібно брати зброю до рук, не можна.

Данило Ставицький – з молодої воєнної письменницької когорти, доброволець, ветеран, поет, який працює з дітьми та підлітками в напрямку художнього слова. Данило Ставицький є багатогранною особистістю, адже поєднує свій військовий досвід з творчою діяльністю та патріотичним вихованням молодого покоління. Він єдиний засновник та художній керівник «Мистецького аматорського творчого колективу «Покоління» при Народному домі Тернопільської громади. Активно займається волонтерством, працюючи з командою волонтерів міста Тернопіль та міста Львів.

Автори-учасники Форуму презентували свою творчість, розповідали про Незламних людей нашої країни та історії, що наближають ПЕРЕМОГУ, читали свої поезії.

Лунали патріотичні пісні у виконанні бібліотекаря Оксани Берездецької.

Слід пам’ятати про подвиги захисників і захисниць новітньої російсько-української війни, їхню палку любов до України, їхню жертовність у боротьбі за спокій та волю – зазначила Наталія Катерняк Трух, начальниця відділу культури Управління культури, молоді та спорту Стрийської міської ради.

Завдання бібліотек – це зберегти пам’ять про воїнів-Героїв, такі зустрічі є безцінними і для громади, і для бібліотечної родини, – наголосила директор МЦБС Галина Цуцуп, адже вивчаючи творчість письменників-воїнів ми глибше усвідомлюємо хто ми, чиїх батьків діти.

Модераторка заходу – Надія Черепанин, наголосила, що письменники, які з 2014 року стали на захист держави об’єднались, завдячуючи директорці Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука Таня Пилипець, що перетворилось у Всеукраїнську літературну подію, яка відбувається уже 7-ий рік поспіль.

четвер, 8 травня 2025 р.

ЛІТЕРАТУРНО - МУЗИЧНА КОМПОЗИЦІЯ "ДВА КРИЛА УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ: ВОЛОДИМИР ІВАСЮК ТА ІГОР БІЛОЗІР"


 Сьогодні в Центральній бібліотекці ім. М. Шашкевича Стрийської МЦБС слово і музика гармонійно поєдналися в літературно-музичній композиції «Два крила української пісні: Володимир Івасюк та Ігор Білозір». Це захід про тих, хто творив фундамент української пісенної культури і хто заплатив за це свободою, творчістю і життям.

Два генії, два таланти, музика і пісня яких стала символом української нації. Видатні українські композитори зробили вагомий внесок в розвиток української естради. Їхні пісні стали хітами ще за життя, за українську пісню загинули обоє.

Ведучі заходу Ірина Багрич та Оксана Берездецька презентували присутнім життєвий шлях та творчий доробок легенд української музики, творчість яких, і на далі, продовжує надихати нові покоління.

Мелодійні, поетичні та глибокі за змістом твори лунали у виконанні викладачів та вихованців Дашавської ДМШ ім.Ф.Колесси Марти Андрусів (Білик), Ярослава Пилипів, Галини Степчен, Романи Притули та Ярини Вдовченко. Було приємно спостерігати, як у переповненому залі аудиторія слухала, підспівувала, насолоджувалась чудовим виконанням пісень.

Поетичне слово та українська музика залишили незабутні враження у присутніх : відвідувачів бібліотеки, студентів та викладачів ВПУ №8 м.Стрия", Фонду Допомоги Впо, Університету Третього Віку м.Стрий.

Заступник начальника Управління культури, молоді та спорту Опис : 🇺🇦Стрийської міської ради Юлія Курилишин подякувала усім учасникам та наголосила, що такі заходи є важливим елементом патріотичного виховання та культурної ідентичності, і важливо, щоб такі легендарні імена як Володимир Івасюк, Ігор Білозір та їх творчість жили в пам’яті українського народу.

На завершення модератор заходу Надія Черепанин підкреслила: завдяки пісням цих митців в українців зароджувалось нове зерно волі та самобутності, яскраво палахкотіла любов до народу, до рідної мови, до всього, що вбирає у себе єдине і святе слово – Україна. 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ "ЗРАДА" ГАЛИНИ КАВКИ - ПРОХНИ.

Перший день травня в Центральній бібліотеці ім. М. Шашкевича Стрийської МЦБС розпочався з презентації книги «Зрада» Галини Кавки-Прохни. Ініціатором проведення заходу став історик, письменник, краєзнавець, що багато років займається дослідженням історії Сколівщини і Бойківщини, член Національної спілки журналістів України Ігор Чудійович.

Модератор Надія Черепанин детально ознайомила присутніх з біографією письменниці, поетеси Галини Кавки-Прохни та охарактеризувала кожний розділ презентованої книги. Її слова «Ми виживемо і будемо жити попри всі зради» звучать як потужне життєствердження.

КНИГА «Зрада» вийшла у 2024 році у видавництві «СПОЛОМ». В ній містяться матеріали різних авторів, зокрема висвітлено чи не найболючішу тему нашої української історіїЗРАДА. Авторка за допомогою зібраних статей пробує осягнути феномен національної зради, який дамокловим мечем століттями висить над нашою українською долею. Йдеться зокрема про те, як зрадили Івана Мазепу і Симона Петлюру, Євгена Коновальця і Степана Бандеру, Вячеслава Чорновола і нинішню непохитну за українське слово і українську правду Ірину Фаріон

Цікавою є передмова до книги Ігора Чудійовича, в якій головна мета - допомогти читачам не лише усвідомити трагічні сторінки історії, але й знайти в них силу для боротьби та розбудови майбутнього.

Особливо зворушливим є поєднання історичної теми з українськими піснями у виконанні бібліотекаря Оксани Берездецької.

Презентація книги, що торкається такої болючої теми викликала жвавий інтерес присутніхмешканців громади, відвідувачів бібліотеки, Університету Третього віку та Фонду Допомоги ВПО.

Заступниця начальника Управління культури, молоді та спорту Стрийської міської ради Юлія Курилишин наголосила на вивченні правдивих архівних документів, історичних досліджень щодо подій та особистостей в історії України.

Директор Стрийської МЦБС Галина Цуцуп говорила про українську книгу, українське слово, яке несуть до читачів, до громади бібліотечні працівники, ще раз підкреслила важливість культурного фронту в умовах війни та подякувала ЗСУ за можливість проводити такі важливі заходи.

Ця презентація стала важливим актом патріотизму та єднання громади навколо спільної історії та майбутнього.

«Ми від орди котрий вже раз прикрили європейський світ.

Живим вогнем палає цвіт Червоної калини.

І ми виконуєм наказ, і волю України…» Галина Кавка-Прохна.