вівторок, 8 жовтня 2024 р.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ВАЛЕРІЯ ШЕВЧУКА "НА БЕРЕЗІ ЧАСУ. НЕ МОЄ ЗАПОЛЯР'Я. У ЧОБОТЯХ МАРСА."


 Неймовірно тепла і цікава презентація відбулася в Центральній бібліотеці ім. М. Шашкевича Стрийської  МЦБС, яка зібрала повну залу тих, хто прагне живого українського слова. Зустріч проходила під гаслом «Читаємо своє – читаємо найкраще».

Презентували видання Валерія Шевчука «На березі часу. Не моє Заполяр’я. У чоботях Марса».

ВалерійШевчук – письменник-шестидесятник, літературознавець, історик, лауреат Шевченківської премії, гідний взірець сучасного подвижництва на терені української літератури, культури та історії.  Шевчукова творчість – приклад серйозності та першорядності нашої літератури.

У презентованому виданні публікується листування з часів служби у совєтській армії,  коли 24-річного письменника було забрано до війська і заслано до Заполяр’я на перевиховання. «Не моє Заполяр’я» продовжує цикл спогадових творів «На березі часу».  Спершу були «Мій Київ», «Мій Житомир. Хата і рід», «Мій Житомир. Світ перед очима» та інші, в яких Шевчук – мемуарист, з притаманною йому чесністю і відвертістю спогадує про пережите і осмислене.

Неординарним, цікавим та ґрунтовним було слово про творчість Валерія Шевчука, краєзнавиці, громадської діячки Таїсії Гайдукевич.

Гість презентації - директор видавництва Всеукраїнського державного багатопрофільного  видавництва "КАМЕНЯР" Дмитро Сапіга говорив про популяризацію українського слова, про важливість вивчення творчості видатних українських письменників.

На заході були присутні наші краяни, члени Національної спілки письменників України Леся Павлів, Теодора Савчинська - Латик , письменник-волонтер Ярослав Вороб’як та голова Стрийського осередку Українського товариства шанувальників Тараса Шевченка Ярослав Михайлюк.

Ініціатор зустрічі, причетний до видання цієї книги – Євген Гладиш, стриянин, освітянин, книголюб, патріот українського слова, подвижник української книжки, розповів про роботу над виходом цього видання та про шлях книги до читача.

Письменниця Леся Павлів зупинилася на періоді 60-их рр., на тих літературних процесах, які відбувалися в Україні.

Присутні переглянули відеосюжет, де побачили і почули голос письменника, майстра психологічної і готичної прози, одного з найталановитіших і найплідніших українських письменників - Валерія Шевчука.

Творчу палітру письменника представляла виставка книг «Духовний воїн літературного фронту : Валерій Шевчук» із фондів Центральної бібліотеки ім. М. Шашкевича Стрийської МЦБС.

Модерувала захід завідувачка відділу обслуговування,  керівник літературного театру «Слово» Надія Черепанин.

Для поціновувачів української книги, поширення в світі видань, які сприяють формуванню національної ідентичності, особистої та громадянської гідності, розвиткові громадянського суспільства та розбудови Української України, творчість Валерія Шевчука дає зрозуміти, що духовні та творчі джерела української землі невичерпні. А бібліотечні установи, як подвижники українського слова, книги, читання мають мету донести до читача перлини українського друкованого слова.

Немає коментарів:

Дописати коментар